Soundcraft Si IMPACT. 0

Soundcraft Si IMPACT.

Dzięki uprzejmości ESS Audio oraz Michała Dybusa otrzymałem do testów konsoletę cyfrową Soundcraft’a Si iMpact. Mikser posiada 32 kanały wejściowe XLR w tym 8 typu combo oraz 14 aux’ów.
Mikser jest bardzo intuicyjny w obsłudze dzięki podstawowym funkcjom oraz przełącznikom umieszczonym na panelu czołowym. Prawie jak w analogu :)
Jednym ruchem jesteśmy w stanie włączyć wszystkie podstawowe funkcje oraz wysłać sygnał do określonych wysyłek.
Dzięki 14 podświetlanym przyciskom MIX (aux) możemy błyskawicznie wysłać sygnały do monitorów. Po wciśnięciu przycisku MIX, fadery podświetlają na kolor żółty (PRE) lub zielony (POST).
Podobnie wygląda z wysyłkami sygnałów do czterech szyn efektowych. Po naciśnięciu przycisku FX, fadery podświetlają się na niebiesko. Funkcja (fader glow) podświetlania faderów pomaga w orientacji. Widzimy gdzie wysyłany jest sygnał w danym momencie. Ciężko nie wspomnieć o znakomicie brzmiących efektach Lexicona oraz procesorach dynamicznych DBX’a oraz BSS’a które znajdują się na pokładzie miksera.
Bardzo łatwo i szybko można włączyć np. korektor, filtr HPF, kompresor lub bramkę na wielu kanałów jednocześnie. W celu włączenia np. kompresora na wielu kanałach wystarczy przytrzymać przycisk COMP i jednocześnie selekcjonować kanały na który ma być włączony. Proste i genialne!
Identycznie wygląda sprawa z tworzeniem ośmiu dostępnych mute group czy zakładaniem grup VCA.
Każda z czterech warstw jest dowolnie konfigurowana i jak wcześniej wspominałem fadery różnią się kolorem w zależności od pełnionej funkcji czy wysyłki. Dzięki takim możliwościom możemy na jednej warstwie zrobić miks kapeli z pomocą grup VCA, kontrolować efekty jak i monitory.
Po podłączeniu iMpacta do komputera możemy dokonać 32 śladowej rejestracji dźwięku lub odtworzyć 32 ślady w celu przeprowadzenia wirtualnej próby bandu. Warto nadmienić, że po aktualizacji oprogramowania, która ma pojawić się niebawem uzyskamy aż do 80 kanałów miksu, co w tej klasie cenowej stawia w/w „deskę” na pole position w wyścigu budżetowych konsolet cyfrowych.
Mikser wykonany jest solidnie i bardzo estetycznie, F
aderGlow cieszy oko.
Wszystkie przyciski, enkodery oraz fadery osadzone są pewnie i solidnie. Co na pewno wpłynie na długotrwałą, bezawaryjną pracę w trudnych warunkach trasy koncertowej.
Mimo paru godzin zabawy nie mogę przyzwyczaić się do wskazań wyświetlacza. Ponieważ jak każdy facet jestem wzrokowcem i brakuje mi widoku po zaselektowaniu np. kanału na ekranie parametrów takich jak eq, kompresor, bramka itd. Wszystkie ustawione parametry widoczne są przy enkoderach funkcyjnych.
Ogólnie wrażenie mam bardzo pozytywne. Po godzinnej zabawie mikserem stwierdziłem, że mogę jechać na sztukę, ponieważ mikser ma bardzo przyjazny interface użytkownika.
To co potrzebujesz na start masz pod palcem a funkcje zaawansowane nie są poukrywane bardzo głęboko. Jeżeli boisz się cyfry warto przyjrzeć się iMpact’owi ze względu łatwość obsługi, brzmienie oraz duże możliwości.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
Produkt dnia
Audio Technica MB3k mikrofon dynamiczny z wyłącznikiem.
Audio Technica MB3k mikrofon dynamiczny z wyłącznikiem.
259,00 zł 199,00 zł
szt.
Samick AB2 bas akustyczny
Samick AB2 bas akustyczny
1 099,00 zł 799,00 zł
szt.
Ever Play PB-1
Ever Play PB-1
338,00 zł 299,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl